Jelenleg a Vasas Akadémia erőnléti edzője vagyok, ahol az NB1-es csapattal, az U19-U21-es korosztállyal és a kiemelt tehetségekkel dolgozom, valamint számos sportolónak menedzselem az erőnléti munkáját online formában.
Elég későn, 13 évesen kezdtem kosárlabdázni, éveken át keresve a helyemet több kevesebb (inkább kevesebb) sikerrel. 18 évesen egy súlyos sérülés, egy keresztszalag-szakadás is nehezített, az ambícióm viszont töretlen maradt. Végül a rengeteg munkám és elszántságom elkezdett a megfelelő „mederbe” folyni. Megtaláltam azokat az embereket és hátteret, ahol a belefektetett munkám találkozni tudott kiemelkedő szakértelemmel és onnantól kezdtem el feljebb és feljebb lépni, elérve a magyar elsőosztályt. Végül hosszú távon a magyar másodosztályban sikerült kiteljesednem, amiért nagyon hálás vagyok.
Játékosként hamar rájöttem, hogy a fizikai állapotom mennyire meghatározza a teljesítményemet. Akkoriban Magyarországon még gyermekcipőben járt az erőnléti edzés kultúrája, ettől függetlenül lehetőségemhez képest mindig prioritásként kezeltem az erőnléti munkát, megtalálni azokat az erőnléti szakembereket, akik segíthetik az előre lépésemet.
Évek múlva, ahogy kezdtem felismerni a saját kosárlabdázó karrierem határait, egyre inkább éreztem, hogy a sportolók fizikális felkészítése az, ami igazán motivál.
Alig pár hónapja tartottam edzéseket, mikor váratlanul egy hatalmas lehetőséget kaptam: bekerültem egy MKOSZ által finanszírozott programba, amelyben korosztályos válogatottaknak tarthattam erőnléti edzéseket a nyár folyamán. Ezután nem sokkal felkértek, hogy csatlakozzak a ZTE NB1/A-s csapatához erőnléti edzőként. Ez óriási kihívás volt, hiszen szinte teljesen kezdőként kerültem amerikai légiósok és magyar élvonalbeli játékosok közé. Emberileg és szakmailag is rendkívül nehéz feladat előtt álltam: szerettem volna a lehető leghatékonyabb módon felkészíteni őket és segíteni a teljesítményüket.
Ez az ambíció vezetett folyamatosan az utam során, és vezet azóta is. Egyre inkább világossá vált számomra, hogy ebben a szakmában a legnagyobb kihívás kikerülni a fölöslegesen pénzt és időt rabló buktatókat, hogy megtaláljam azokat a forrásokat és módszereket, amelyek valóban hatékonyak és nemzetközi szinten is elismertek. Az időt és a tapasztalatot nem tudtam megspórolni, de ez az időszak hamar ráébresztett arra, hogy ha igazán kiemelkedő akarok lenni ebben a szakmában akkor nem elég a magyar erőnléti színvonalához igazodnom. Az ambícióm magasabb volt annál, mint amit itthon tapasztaltam és olyan elismert nemzetközi rendszereket és szakmai standardokat kellett keresnem, amelyek a világ legjobb sportolóit segítik.
Pontosan ezért számomra az NSCA (National Strength & Conditioning Association) jelentette a kezdő lépést ezen az úton. Elvégeztem a CSCS-t, amely a szakmában nemzetközi szinten arany standardnak számít. Emellett befejeztem a BsC-t és jelenleg Humánkineziológia mesterszakon folytatom a tanulmányaimat, hogy a lehető legsokoldalúbban tudjam segíteni azokat a sportolókat, akik belém helyezik a bizalmukat.
Számos csapattal és sportolóval dolgoztam együtt. A játékosaim fizikálisan rendre a bajnokság legdominánsabb sportolói közé tartoznak és a sérüléseink száma is minimális. Hálás vagyok azért, hogy országos szinten is komoly visszaigazolást kaptam, hiszen felkértek az U20-as fiú kosárlabda válogatott erőnléti edzői posztjára is, akikkel végül az elmúlt 10 év legjobb eredményét értük el az Európa Bajnokságon.
Az erőnléti szakmához komoly felelősség tartozik. Igyekszem ez alapján kezelni a szakmaiságom, folyamatosan képezve a jelenlegi és a leendő sportolóim érdekében.
Nem foglak valótlan és irreális elképzelésekkel átverni.
Nincsenek rövid ideig tartó, titkos, SpOrTáGsPeCiFiKuS módszerek amelyekkel a bele fektetett energiát és időt ki tudod kerülni.
Az erőnléti edzés egy konzisztens munkavégzésre alapuló életvitel, ami jelentősen hozza tud segíteni téged:
Ennek az életvitelnek a kialakításában tudok neked segíteni szakmai tudásom legjavát adva.
Harrington Emerson